İYİ Parti’de bir ayrılık daha: Horasan Belediye Başkanı partisinden istifa etti

31 Mart’ta Erzurum‘un Horasan ilçesinde İYİ Parti’den belediye başkanı seçilen Hayrettin Özdemir partiden istifa etti.

Yeniçağ‘daki habere göre, Özdemir seçim sonrası parti teşkilatlarıyla uyum sorunu yaşıyordu. 

Ankara’ya giderek istifasını partinin genel merkezine sunan Hayrettin Özdemir’in bundan sonraki süreçte ‘bağımsız’ olarak devam etmeyi düşündüğü öğrenildi.

3 HAFTA ÖNCE ‘HAYIR OLSUN’A GİTMİŞTİ

9 Mayıs’ta İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu’na hayırlı olsun ziyareti yapan Özdemir, Dervişoğlu’na “En önemli ve en başta tebriğimiz Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu’na Sayın Dervişoğlu bizim için çok kıymetli, değerli isimdir. İYİ Parti camiasına, Türkiye’ye ve Türk milletine hayırlı olsun. Türkiye’nin meseleleri noktasında önemli hizmetlerde bulunan Sayın Genel Başkanımızı tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi, tecrübesiyle, bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum, başarılar diliyorum” yazılı Çini işlemeli tabak hediye etmişti.

Özdemir, yerel seçimde Erzurum’da İYİ Parti listelerinden seçilen tek ilçe belediye olmuştu.  

HAYRETTİN ÖZDEMİR KİMDİR?

Horasan Belediye Başkanı Hayrettin Özdemir, iş hayatında turizm ve seyahat işletmeciliği sektöründe yer aldı. 1989-1990 yıllarında vatani görevini yerine getird. 2024 mahalli idareler seçimleri için Erzurum’un Horasan ilçesinden Belediye Başkan Adayı olan Özdemir, yüzde 32 oy alarak Horasan Belediye Başkanı seçildi. Başkan Özdemir, mazbatasını Horasan İlçe Seçim Kurulu Başkanı Halime Görgülü Yemez’in elinden aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir